KONST / Litografier / Färglitografi 9344570
*
nr 934 4570
Peter Freudenthal
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Peter Freudenthal (f. 1938), Barren, 55/58, motivet: 40x30
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:56:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 16:51:04
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Peter Freudenthal
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Läs mer om Peter Freudenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barren färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter freudenthal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Peter Freudenthal
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Peter Freudenthal
nr 934 4570
Peter Freudenthal
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Peter Freudenthal (f. 1938), Barren, 55/58, motivet: 40x30
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 16:51:04 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Peter Freudenthal
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.Läs mer om Peter Freudenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barren färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter freudenthal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49